• Odwiedziny: 2015038

Spotkanie autorskie

Dnia 1 października 2020 roku uczniowie klas 1-3 w Bibliotece Publicznej w Otfinowie uczestniczyli w spotkaniu z autorką literatury dziecięcej Ewą Stadtmüller i ilustratorem Łukaszem Zabdyrem. Goście w ciekawy sposób opowiadali o pracy nad tekstem oraz ilustracjami do książek. Każdy z twórców wypowiadał się „w swoim języku” – Pani Ewa za pomocą słów, a Pan Łukasz –  grafik i ilustrator książek – za pomocą rysunków.

Opowieści tworzone przez Panią Ewę Stadtmüller ubarwiał ilustracjami Pan Łukasz Zabdyr. Humorystyczne rysunki wywoływały u dzieci na sali żywe reakcje. Pan Łukasz w prosty i dowcipny sposób wprowadził dzieci w tajniki warsztatu rysownika i zdradził tajemnicę jak z liter tworzyć obrazy. Na zakończenie w zakupionych przez dzieci książeczkach twórcy wpisywali specjalne dedykacje w „swoich językach” – czyli słowem i obrazem.
Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Warias i Pani Małgorzacie Smolik za zaproszenie oraz  zorganizowanie spotkania w taki sposób, by wszystkie dzieci bezpiecznie mogły w nim uczestniczyć.