• Odwiedziny: 2009692

Trzymaj formę

PROGRAM „TRZYMAJ FORMĘ” – realizowany w naszej szkole od września 2023 r.

W programie uczestniczą uczniowie klasy VII ( Igor Zawada, Karol Lechowski ) oraz uczniowie klasy VIII B ( Klaudiusz Brodowski, Przemek Forgiel, Marcel Myśliński, Filip Solak, Milena Majchrowska, Daria Mika, Klaudia Szabla, Karolina Libura, Julka Pachołek, Filip Czosnyka, Bartosz Szabla)

W ramach programu uczniowie spotykają się na zajęciach SKS-u gdzie doskonalą swoje umiejętności w grach zespołowych oraz spotykają się na siłowni w Żabnie aby kształtować swoją sylwetkę.

Przed nami jeszcze blok poświęcony zdrowemu odżywianiu, które jest również bardzo ważne w utrzymaniu FORMY!

Kilka słów od uczniów klasy VII – Igor i Karol – przeczytajcie:

Jakie korzyści przynosi trenowanie na siłowni?
Chodzenie na siłownię niesie wiele korzyści, zarówno sylwetkowe, zdrowotne, jak i psychiczne.

Co daje trening siłowy?
Trening siłowy to ćwiczenia wykorzystujące ciężary. Pomaga wysmuklić sylwetkę oraz znacząco poprawić jakość mięśni.Trening siłowy pozytywnie wpływa na kości i chroni np. przed osteoporozą, a człowiek traci ok. 1% gęstości kości i masy mięśniowej każdego roku.

Wielu ludzi ma straszną niechęć do trenowania, ponieważ jest to ciężkie, oraz wymaga dużo czasu, poświęcenia. Wiele osób poddaje się, ponieważ nie widzi efektów w swojej ciężkiej pracy. Aby były efekty trzeba mieć plan treningowy oraz ćwiczyć regularnie. Niezbędna jest również dobra dieta wysokokaloryczna i wysokobiałkowa. Można też spożywać różne suplementy diety np. kreatyna, lecz trzeba pamiętać aby nie przedawkować.
A jeżeli nie chcemy trenować siłowo?
Można trenować również kalistenikę, czyli trening wykorzystujący własną masę ciała np. pompki, podciąganie na drążku.
Kalistenika harmonijnie rozwija wszystkie partie mięśniowe. Ćwicząc z obciążeniem własnego ciała, angażujesz bowiem do pracy wiele mięśni jednocześnie. Podczas treningu wzmacniasz więc nogi i pośladki, ramiona, klatkę piersiową, brzuch i plecy.
Przykładowy trening kalisteniczny: https://www.youtube.com/watch?v=sRGBFZ1uUQc

Małgorzata Kalita