• Odwiedziny: 1987531

24.10.19r. - wycieczka do Łańcuta i Krosna

Dnia 24 października uczniowie klas 4,5, i 6 wraz z opiekunkami p. M. Kalitą, p. E. Tatarczuch, p. E. Piotrowską Saracchini i p. E. Wąż wybrali się na wycieczkę do Łańcuta i Krosna.

Celem wycieczki było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej i społecznej  poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”.

Głównym punktem programu było obejrzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce - Zamku w Łańcucie. Słynie ona ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Uczniowie podziwiali piękne pomieszczenia, w których mieszkały rody Lubomirskich i Potockich. Zachwyt wzbudzały meble, żyrandole, podłogi, przedmioty codziennego użytku i cudowne bukiety suszonych kwiatów oraz wystrój i unikatowa kolorystyka pomieszczeń zamkowych.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom, Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy. W salach wystaw uczniowie oglądali ekspozycje szkła artystycznego, wykonane przez najlepszych twórców. Następnie odwiedzili sklep ze szklanymi, ręcznie wykonanymi pamiątkami. Klasy widziały także produkcję szkła, podczas której  mogli wybić sobie pamiątkowy medal, oczywiście ze szkła!

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.