Dzień Świętego Patryka

SZKOLNA UROCZYSTOŚĆ „DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA”

20 maja 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość, która była równocześnie prezentacją projektu edukacyjnego z języka angielskiego przygotowanego przez uczniów klasy 2B gimnazjum w składzie: Aleksandra Dziura, Natalia Giba, Paulina Grzeluk, Magdalena Samel, Kacper Sterczek, Olga Stanek, Ewelina Szczepańska  oraz Paulina Wielgus. Głównym tematem projektu był Święty Patryk – patron Irlandii.

Ośmioosobowa grupa projektowa pod opieką opiekuna pani Moniki Sądel przygotowała i przeprowadziła 45 minutową uroczystość, w której uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję do zapoznania się z elementami historii, kultury, geografii Irlandii, jak i z postacią patrona tego kraju – Świętego Patryka, który w V wieku  wprowadził na zieloną wyspę chrześcijaństwo.

Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy uczniom gimnazjum, którzy bardzo chętnie uczestniczyli  w przygotowanych dla nich zabawach i konkurencjach.

Grupie projektowej gratuluję umiejętności językowych, pomysłowości, zaangażowania, wytrwałości oraz odwagi, którą wykazali się podczas przygotowań oraz prezentacji projektu edukacyjnego.

Opiekun projektu: Monika Sądel

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu obchodów dnia Świętego Patryka w naszej szkole.