• Odwiedziny: 2008788

Wycieczka do zoo

13 czerwca 2017 roku  rano o godzinie 8.15 nasza zerówka zebrała się przed szkołą i pod opieką wychowawczyni i ośmiu mam wyruszyła na wycieczkę do Krakowa. Wcześniej poznaliśmy  legendy o Krakowie, a przede wszystkim o smoku wawelskim – byliśmy dobrze przygotowani. W czasie podróży śpiewaliśmy piosenki, humory dopisywały.

Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Widzieliśmy  katedrę,  dziedziniec, spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Największe wrażenie wywarła na nas Smocza Jama i pomnik Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem.

Następnie pojechaliśmy do Ogrodu Zoologicznego. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały    z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawi, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.