• Odwiedziny: 2007708

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

„GÓRA GROSZA"

Co roku bierzemy udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka.

Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
Nasze uczennice Agnieszka Ciukaj, Klaudia Bułat i Milenka Majchrowska wykonały skarbonkę, ale to był dopiero początek.
Dzieci klas I-III i przedszkola zaangażowały swoje rodziny w zbieranie monet i przynosiły do przedszkola i szkoły woreczki, z których aż wysypywały się  grosiki.
Na początku stycznia nastąpił finał akcji, czyli przeliczanie grosików  i usypanie Góry Grosza. Dziewczynki uzbierały 208 zł 19 gr