• Odwiedziny: 2009946

227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. Już na początku miesiąca obchodzimy trzy ważne święta. Z tej okazji w dniu 4 maja najmłodsi uczniowie klas 0-III uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Rokity.

W podniosłym nastroju przeżywaliśmy wydarzenia z tamtych lat. Przypomniał o nich „duch historii’, który pojawił się na akademii. Uczniowie poznali twórców konstytucji oraz najważniejsze założenia nowego dokumentu. Zebrani wysłuchali także recytacji wierszy o Ojczyźnie, a na zakończenie trzecioklasiści wykonali taniec z flagą. Akademia była wspaniałą lekcją patriotyzmu dla każdej małej Polki i małego Polaka. Pamiętajmy o Ojczyźnie!