• Odwiedziny: 2013769

Ślubowanie i Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 15 listopada 2018 r. odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Otfinowie.

Bohaterowie dnia wkroczyli dostojnie krokiem poloneza. Powitane gromkimi brawami dzieci zaprezentowały się, mówiąc o sobie krótkie rymowanki. Był to miły akcent, który wyzwolił zaciekawienie wśród zaproszonych gości, wśród młodszych i starszych kolegów i pozwolił bliżej poznać pierwszaków.

Następnie dzieci przedstawiły program, na który złożyły się teksty i piosenki o szkole, poznawaniu świata, bezpieczeństwie, przyjaźni, zapewniały o miłości do rodziców. W związku z przypadającą rocznicą 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie zaprezentowali wiersze o symbolach narodowych i pięknie naszego kraju. Wszyscy pierwszoklasiści z wielkim entuzjazmem i przejęciem śpiewali piosenki, wykonując do nich układy rytmiczne, grali na instrumentach perkusyjnych, tańczyli pięknie taniec z flagami. Część artystyczną uczniowie zakończyli recytacją wiersza „Katechizm polskiego dziecka”.

Na koniec odbyło się uroczyste Ślubowanie, a po nim Pani Dyrektor dokonała aktu Pasowania na Ucznia. Następnie uczniowie złożyli podpisy w Księdze Pamiątkowej, po czym otrzymali dyplomy oraz legitymacje szkolne. Rodzice przekazali swoim pociechom prezenty: między innymi - pióra. Koleżanki i koledzy z zerówki, klasy II i III obdarowali pierwszoklasistów koszami owoców i słodyczy. Po zakończonej uroczystości dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Uroczystość pasowania była wspaniałym i wzruszającym przeżyciem, na długo pozostanie w naszej pamięci. Pierwszoklasistom życzymy zapału do nauki, wielu radosnych chwil spędzonych w szkole, wysokich wyników w nauce oraz wspaniałych koleżanek i kolegów. POWODZENIA !!!