• Odwiedziny: 2015478

„GamEnglish”

W roku szkolnym 2018/2019 oraz pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie realizowany jest projekt grantowy z języka angielskiego „GamEnglish”. Projekt jest elementem ścieżki ETAs (English Teaching Activities) przeznaczonych dla szkół z miejscowości do 20 000 mieszkańców. Jest to już drugi grant finansowy pozyskany dla Szkoły na cele nauczania języka angielskiego.

W ramach projektu udało się pozyskać środki w kwocie 13.000 zł (pełny pakiet) oraz zaplanowano szereg ciekawych zajęć pozalekcyjnych. Priorytetem zajęć jest rozwijanie kompetencji językowych, zwłaszcza w zakresie mówienia, inwencji twórczej, współpracy w grupie, dotarcie zarówno do uczniów zdolnych, jak i słabych, podniesienie kreatywności i motywacji do nauki języka. Cele te realizowane są głównie poprzez wykorzystywanie gier anglojęzycznych oraz TIK. Na terenie Szkoły w Otfinowie projekt koordynuje oraz zajęcia prowadzi pani Ewa Piotrowska-Saracchni.

Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000r. Od sierpnia 2002r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Program wspiera działania na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. We wszystkich  działaniach na pierwszym miejscu stawia się rozwój kompetencji językowych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i z małych miejscowości. To właśnie oni, biorąc udział w szeregu działań organizowanych przez nauczycieli i lokalnych liderów uczestniczących w rożnych ścieżkach Programu English Teaching, zwiększają znajomość języka angielskiego, nabierają pewności siebie i przełamują bariery.