• Odwiedziny: 1987613

Książki dostępne online

Jeśli nie zdążyliście skorzystać z biblioteki szkolnej przed 12 marca 2020 r., to podaję sposób, jak zdobyć książki w domenach publicznych. Polecam:

WolneLektury.pl
Wolne Lektury to jedna z powszechnie używanych bezpłatnych bibliotek cyfrowych w Polsce. Repozytorium gromadzi lektury szkolne oraz dzieła klasyki literatury polskiej i światowej. Każdą książkę można czytać online lub pobrać na komputer czy urządzenie mobilne.

Lektury.gov.pl
Projekt lektury.gov.pl został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

Polona
Polona to jedna z najnowocześniejszych i największych bibliotek cyfrowych w Polsce. Biblioteka Narodowa udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.

Ibuk.pl
Ibuk.pl to jedna z największych wypożyczalni e-booków w Polsce.

Jadwiga Dziubla