• Odwiedziny: 2008292

Wycieczka w Pieniny

Uczniowie ZSP i P w Otfinowie 08-09.10.2020 roku brali udział  w wycieczce turystyczno – krajoznawczej przy wsparciu finansowym małopolskiego projektu pn. „ Odkrywam Małopolskę” w ramach programu wsparcia turystyki szkolnej. Celem wyjazdu było poznanie środowiska przyrodniczego Pienińskiego Parku Narodowego oraz wzbogacenie wiedzy o regionie.

W pierwszym dniu uczniowie wraz z opiekunami podziwiali Wąwóz Homole, Zamek w Niedzicy i Czorsztynie oraz zaporę wodną. Następnie odbył się 45 minutowy rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. W drugim dniu udaliśmy się do Szczawnicy i kolejką krzesełkową na Palenicę. Po obiedzie pojechaliśmy do Nowego Sącza i zwiedzaliśmy Miasteczko Galicyjskie w Sądeckim Parku Etnograficznym.

Wyjazd w Pieniny był dla uczniów formą wypoczynku i rekreacji, podczas którego integrują się, uczą się tolerancji i wzajemnej akceptacji oraz odpoczywają od szkolnej codzienności. Poza wiedzą uzyskaną w sposób bezpośredni, podpartą często emocjonalnym przeżyciem, biorąc udział w wycieczce uczniowie zdobywają życiowe doświadczenia sprawdzając się w praktycznym działaniu.

Opiekunami na wycieczce byli: Jadwiga Dziubla, Małgorzata Pluta, Ewa Piotrowska-Saracchini, Małgorzata Kalita i Elżbieta Tatarczuch.