• Odwiedziny: 2009231

„Kartka wielkanocna”

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda budzi się do życia po zimie, zaś tradycje ludowe zarówno upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, jak i podkreślają naturalne przemiany w przyrodzie. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne.

W pracowitym, ale radosnym, przedświątecznym nastroju Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu  w reźimie sanitarnym wykonali około 200 kartek z kolorowymi jajami, zajączkami i króliczkami oraz stroiki wielkanocne. Były one skierowane do pacjentów, dyrekcji i pracowników Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej, Domu Seniora w Przybysławicach, Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej przebywających w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych oraz osobom samotnym i schorowanym z naszego regionu. Pamiętaliśmy jednak, że Wielkanoc to święto związane ze Zmartwychwstaniem Chrystusa i jest symbolem nowego życia.  W naszych życzeniach chcieliśmy pokazać podopiecznym w/w instytucji,  że pamiętamy o nich i życzymy im sił od zmartwychwstałego Chrystusa do pokonywania trudności związanych z chorobą.

Przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie wśród wolontariuszy postawy otwartości, szerzenia idei ruchu hospicyjnego oraz niesienia pomocy potrzebującym osobom.

Pamiętajmy, że są ludzie, dla których te święta wielkanocne w czasie pandemii będą dużo trudniejsze. Dla nich kontakt z krewnymi i z pomagającymi im wolontariuszami będzie bardzo ograniczony.

Koordynator wolontariatu Jadwiga Dziubla