Wychowanie fizyczne

I. TEMAT  PROJEKTU:

„CO KAŻDY  WIEDZIEĆ  POWINIEN  O  ŻYWIENIU  I  AKTYWNOŚCI  FIZYCZNEJ”


II. SKŁAD  ZESPOŁU:
1.  Andrzej  Banek
2.  Damian  Giba
3.  Karol  Szuran
4.  Adrian  Kogut
5.  Mateusz  Świerczek

III.  NAUCZYCIEL, OPIEKUN PROJEKTU:
Małgorzata  Kalita

IV. CELE PROJEKTU :
 Celem tego projektu jest zwrócenie uwagi młodzieży, iż zdrowie nie jest wartością  przypisaną nam raz na całe życie. Każdy człowiek jest narażony na zachorowanie. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają nam ustrzec się przed ryzykiem wystąpienia chorób np. nowotworowych.
Największy wpływ na kształtowanie zdrowia ma tryb życia, czyli sposób, w jaki żyjemy. Tryb życia może zwiększyć lub zmniejszyć ryzyko zachorowania. Od tego, jaki tryb życia prowadzimy, zależy czy będziemy zdrowi.
Wyobraźmy sobie, ze ciało człowieka przypomina mechanizm zbudowany z wielu elementów, które są ze sobą połączone. Wszystkie te części muszą ze sobą współpracować, aby ten złożony mechanizm, jakim jest nasz organizm, mógł prawidłowo funkcjonować.
Nieraz zapominamy, że sami jesteśmy w stanie kształtować zdrowie, modyfikować i udoskonalać je. Dzięki aktywności fizycznej kształtujemy sylwetkę, poprawiamy elastyczność mięśni, nadajemy właściwą postawę sylwetce oraz usprawniamy metabolizm. Z kolei dieta bogata w warzywa i owoce dostarcza nam niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników, dzięki którym powstaje bariera ochronna przed wieloma chorobami.
Miejmy świadomość, że przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia nie tylko poprawia stan naszego zdrowia, ale także wpływa na lepsze samopoczucie, kondycję, urodę.

 

 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie