• Odwiedziny: 2014913

Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej  to ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. 13 stycznia  najmłodsi  uczniowie  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości  było zachęcenie uczniów  do jej odwiedzania, wypożyczania książek, systematycznego rozwijania umiejętności czytania oraz zainteresowań czytelniczych.

Zanim zostali przyjęci do grona czytelników zapoznali się  z regulaminem biblioteki, jej księgozbiorem oraz głośno odczytali „prośby” książki. Musieli również wykazać się znajomością bajek, bajkowych postaci oraz pojęciami związanymi z biblioteką, z czym poradzili sobie na szóstkę!

Następnie w skupieniu i powadze złożyli   Przyrzeczenie, po którym nastąpiło  uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Tuż po nim każdy z uczniów otrzymał pamiątkową książkę z zakładkami.

Spotkanie przebiegło w sympatycznej, radosnej  atmosferze, a dzieci mamy nadzieję będą częstymi jej gośćmi.

Pasowanie na Czytelnika na stałe wpisujemy do kalendarza uroczystości  bibliotecznych.