• Odwiedziny: 2014676

Wycieczka uczniów kl. I-III do Niepołomic

W dniach 10 i 12 maja uczniowie klas I-III (podzieleni na 2 grupy) odbyli wycieczkę do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego oraz obejrzeli Wystawę Łowiecką na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Celem wyjazdu do tutejszego MOA był udział w prelekcji i seansie astronomicznym. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z budową Układu Słonecznego i zobaczyć, jak wyglądają i czym charakteryzują się poszczególne  planety. Siedząc w wygodnych fotelach,  mogli obserwować gwieździste niebo oraz różne gwiazdozbiory wyświetlane bezpośrednio na kopule obiektu. Na warsztatach plastycznych dzieci samodzielnie wykonywały rakiety i komety. Była to świetna zabawa połączona z nauką.

Atrakcyjnym uzupełnieniem wycieczki było zwiedzanie Wystawy Łowieckiej na Zamku Królewskim. Ekspozycja zajmowała  trzy sale zamkowe, gdzie okazale prezentowały się wypreparowane zwierzęta i ptaki łowne zarówno Puszczy Niepołomickiej, jak i odległych rejonów (Syberia, Kanada, Afryka). Prezentację wzbogacała też broń myśliwska oraz wyroby z porcelany.

Dzieci zabrały do domu sporą dawkę wiedzy o Wszechświecie, swoje prace plastyczne oraz miłe wspomnienia, które uwieczniły na wykonanych zdjęciach.