• Odwiedziny: 2013613

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Warsztaty edukacyjno - kulinarne

W środę 24 stycznia br. uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w  ramach realizacji programu „Żółty Talerz”. Zajęcia odbyły się formie online.

Prowadząca zaprezentowała dzieciom dwa proste przepisy i sposób wykonania pysznego ciasta czekoladowego oraz zapiekanki z łososiem i warzywami.

W czasie, gdy potrawy znajdowały się w piekarniku, Pani Wanda wyjaśniała, na czym polega dieta wegetariańska, co można wtedy jeść na śniadanie, obiad i kolację. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie napoje, zioła oraz przekąski należą do zdrowych i powinno się je wprowadzić do codziennego jadłospisu.

Na zakończenie zajęć prowadząca wyraźnie pobudziła apetyty dzieci pokazując, jak wyglądają gotowe dania wyjęte z piekarnika.