Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „KOLĘD I PASTORAŁEK"

Organizatorzy konkursu:

Samorząd Uczniowski,  Wojciech Pyteraf - nauczyciel muzyki

 Termin i miejsce konkursu:

19.12.2014r. godz.9:30

 Cele:

  • rozbudzanie zainteresowań muzycznych
  • upowszechnianie kultury muzycznej
  • kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia
  • rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek
  • ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych uczniów

Warunki uczestnictwa:

  • uczestnicy śpiewają do mikrofonów wyłącznie z podkładem muzycznym (płyta CD, półplaybeck) lub z żywym akompaniamentem instrumentów lub a'cappella;
  • uczestnicy wykonują dowolnie wybraną jedną kolędę lub pastorałkę;
  • w konkursie mogą brać udział soliści oraz zespoły;
  • uczestnicy wykonują swój repertuar na żywo;
  • konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: 1. soliści; 2. zespoły; 

Kryteria oceny:

Jury konkursu będzie brało pod uwagę:

a) walory wokalne

b) umiejętności warsztatowe

c) interpretacja kolędy lub pastorałki

d) dobór repertuaru i możliwości wykonawcy

e) ogólny wyraz artystyczny.



Lista uczestników Konkursu Kolęd w Otfinowie

Klasa 4

  1. Aleksandra Słupek – Wśród nocnej ciszy
  2. Aleksandra Solak – Gdy się Chrystus rodzi
  3. Mateusz Garbarz – Pójdźmy wszyscy do stajenki
  4. Joanna Warias – Kolęda Złoczowska
  5. Sandra Czeczot – Dzisiaj w Betlejem
  6. Kinga Cholewa – Jest taki dzień
  7. Martyna Pytka – Lulaże Jezuniu
  8. Zofia Hońdo – Jezusa Narodzonego

Klasa 5

  1. Gabriela Zabrzańska – Pójdźmy wszyscy do stajenki
  2. Martyna Tytro – Idzie na ziemię
  3. Martna Wójcik – O gwiazdo Betlejemska
  4. Gabriela Pytka – Lulajże Jezuniu
  5. Martyna Piotrowska – Gdy śliczna Panna

Klasa 6

  1. Karolina Ciukaj – Jezus malusieńki
  2. Izabella Ciukaj – Jezusa narodzonego
  3. Aleksandra Szuran – W żłobie leży

Gimnazjum

  1. Zespół „The best” – Oliwia Kaczmarska, Magdalena Szczepańska, Weronika Pasadyn, Paulina Wielbłąd, Olga Stanek - Przybieżeli do Betlejem
  2. Zespół „Gruby Band” - Marcelina Sterczek, Dominik Bąk, Bartłomiej Bąk – Gore gwiazda Jezusowi
  3. Zespół „Tatar Band” – Adrian Stokłosa, Claudio Gała, Mikołaj Danecki – Przybieżeli do Betlejem