• Odwiedziny: 2014091

Konkurs Matematyczne Preteksty

Dzieci z zerówki brały udział w IV edycji Konkursu Matematyczne Preteksty. Autorem zadań jest Marek Matejuk, współautor najlepszego podręcznika do matematyki w Europie, uczestnik Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych oraz Maratonów Matematycznych, członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej.

Zadania I etapu rozwiązywane były indywidualnie przez Internet w domu.
Każdy uczestnik otrzymał Radosny Sześcian - łamigłówkę przestrzenną, która jest zabawką edukacyjną oraz kształci logikę przestrzenną i inne umiejętności edukacyjne.

Do II etapu zakwalifikowało się troje dzieci z naszej grupy: Remigiusz Molczyk, Kinga Jaworska i Jakub Jaworski.  Z powodu choroby tylko dwoje mogło rozwiązywać w szkole zadania II etapu.

Miło nam poinformować, że Kinga Jaworska i Jakub Jaworski zdobyli wyróżnienie w II etapie Konkursu Matematyczne Preteksty. Gratulujemy sukcesu!