• Odwiedziny: 2007727

Wycieczka do PL Rzeszów-Jasionka

Dnia 5 maja 2017r. uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się autokarem do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Wycieczka rozpoczęła się w budynku Terminala, gdzie pani Joanna Goral – pracownik lotniska, zapoznała dzieci z historią Portu, służbami pracującymi na jego terenie oraz omówiła warunki podróżowania.

Każdy mógł też zobaczyć gablotę z nielegalnymi towarami, które zostały zatrzymane pasażerom. Ponadto dzieci dowiedziały się, jakichzwierząt oraz jakich przedmiotów nie wolno przewozić na pokładzie samolotu. Przed wejściem na płytę lotniska każdy z uczniów i opiekunów przeszedł przez prawdziwą odprawę celną. Dla wszystkich było to ogromnym przeżyciem.

Kolejnym punktem wycieczki było wejście na teren Lotniczej Straży Pożarnej, gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzenia specjalistycznych wozów strażackich oraz ich wyposażenie. Strażacy zademonstrowali również sprzęt do ratowania pasażerów samolotów oraz działanie armatek wodnych.

Nagrodą na koniec wycieczki był widok lądującego samolotu pasażerskiego z Warszawy. Nasi uczniowie -  radośni i pełni wrażeń wrócili do swoich domów z entuzjazmem wspominając wyprawę do Rzeszowa.