„Polscy piłkarze w niemieckiej Bundeslidze

W dniu 26.05.2017 w Zespole Szkoły Podstawowej Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie odbyła się kolejny raz prezentacja projektu edukacyjnego klasy II z języka niemieckiego.

Projekt nosił tytuł „Polscy piłkarze w niemieckiej Bundeslidze” Opiekunem projektu była p. Dominika Macko. Uczniowie: P. Wielgus, D. Pytka, P. Sokołowski, D. Kochańczyk podpisali kontrakt na mocy którego zobowiązali się do terminowej realizacji szczegółowych zadań projektu. Celem projektu było przybliżenie sylwetek polskich piłkarzy grających w niemieckich klubach piłki nożnej.

Realizacja tego przedsięwzięcia zaczęła się od przedstawienia krótkich charakterystyk wybranych piłkarzy w języku niemieckim. Kolejnym punktem prezentacji było rozegranie wspólnego meczu piłki nożnej pod nazwą: „Piłkarze Bundesligi vel reszta świata” Każdy z uczniów miał na sobie koszulkę z nazwiskiem wybranego przez siebie zawodnika i z emblematem jego klubu piłkarskiego. Sala gimnastyczna ozdobiona została plakatami i zdjęciami z podobiznami zawodników a publiczność na której zasiadała reszta klasy drugiej gimnazjum i zaproszeni goście zaopatrzona w chorągiewki polskie i niemieckie. Całe spotkanie odbyło się pod czujnym okiem arbitra który sędziował je w języku niemieckim. Mecz zakończył się zwycięstwem „Reszty Świata” 14:11.