• Odwiedziny: 2013829

Wycieczka do Niedzicy

Dnia 1 czerwca br. uczniowie kl. I-III byli na całodniowej wycieczce w Niedzicy. Najpierw dzieci zwiedzały tutejszy zamek „Dunajec”. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznej południowej Małopolski. Kręcono tu m.in. sceny do seriali „Janosik” oraz „Wakacje z duchami”. Pani przewodnik z pasją opowiadała niesamowite legendy związane z historią tego miejsca. Oprócz możliwości zobaczenia dawnej twierdzy warownej od środka, dzieci obejrzały ekspozycję obejmującą wnętrza zamkowe, salę tortur i pomieszczenia ostatnich właścicieli zamku.

Kolejnym punktem wycieczki był krótki pobyt w niewielkiej wozowni, która usytuowana jest w bezpośredniej bliskości zamku. Uczniowie zobaczyli tam stare, ale piękne i dobrze zachowane karety oraz powozy należące do ówczesnych właścicieli zamku „Dunajec”. Ponadto można było oglądać akcesoria podróżne tj. uprzęże, kufry, torby i walizy, a także stuletnie sanie.

Następnie młodzi turyści mieli okazję zwiedzić i zapoznać się z technicznymi zasadami działania nowoczesnej i potężnej Elektrowni Wodnej z zaporą na Dunajcu.

Niemałą atrakcją okazał się rejs statkiem „Harnaś” po Jeziorze Czorsztyńskim, trwający 50 minut. Uczniowie korzystając z pięknej pogody, zachwycali się urokami malowniczego krajobrazu.

Wszyscy z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do domu.

To był wyjątkowo udany Dzień Dziecka naszych uczniów!