• Odwiedziny: 2015641

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 5 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział ośmioro uczniów klas trzecich: Amelia Pieroń, Zuzanna Kania, Filip Czosnyka, Filip Piątek, Milena Majchrowska, Klaudia Bułat, Agnieszka Ciukaj i Julia Dziwisz. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda, pełnego „pułapek” ortograficznych.

W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce. Szkolnym Mistrzem Ortografii została Milena Majchrowska z kl.IIIa, II miejsce zajęła Julia Dziwisz, a III miejsce – Agnieszka Ciukaj. Uczennice te zakwalifikowały się do etapu gminnego i będą reprezentowały naszą szkołę w Jubileuszowym XV Gminnym Konkursie Poprawnej Pisowni dla klas II-III „Mały Mistrz Ortografii”. Każdy uczestnik szkolnego konkursu otrzymał dyplom oraz ilustrowany słownik ortograficzny. Wszystkim gratulujemy, a uczennicom z klasy IIIa życzymy powodzenia w dalszych gminnych zmaganiach!