• Odwiedziny: 2015279

XV Gminny Konkurs Poprawnej Pisowni

Dnia 25 kwietnia 2018r. w budynku szkoły w Gorzycach odbył się Jubileuszowy XV Gminny Konkurs Poprawnej Pisowni o tytuł „Małego Mistrza Ortografii” dla klas II-III, którego organizatorem była nasza szkoła. Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu byli nauczyciele klas trzecich – Barbara Rokita i Celina Szczygieł. Honorowy patronat nad Konkursem objął Burmistrz Gminy Żabno – Stanisław Kusior.

Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z 8 szkół gminy Żabno, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji na etapie szkolnym. Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni w języku ojczystym, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji oraz zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortograficznych. Przybyłych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli w serdecznych słowach powitała Pani Dyrektor Alina Mosio.

Uczestnicy konkursu zmagali się z tekstem dyktanda, który wbrew pozorom, zawierał wiele pułapek ortograficznych. Zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i zastosowali je praktycznie w dyktandzie.

Najlepszymi okazali się:

I miejsce i tytuł „Mały Mistrz Ortografii” wywalczyła Nikola Białas ze SP w Sieradzy

II miejsce zdobyła Weronika Cholewa ze SP w Niecieczy

III miejsce zdobył Kacper Gniewek ze SP w Bobrownikach

Wśród pozostałych uczestników komisja konkursowa przyznała 2 wyróżnienia, które otrzymali:

Amelia Kapturkiewicz ze SP w Bobrownikach

Piotr Sobczak ze SP w Żabnie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz książki związane z historią naszej Ojczyzny. Dyrekcja szkoły skierowała również słowa podziękowań w formie dyplomów dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu.

Na zakończenie wystąpiły dzieci ze starszej grupy przedszkolnej i zagrały dla wszystkich „Marsza Radeckiego” na instrumentach perkusyjnych.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach ortograficznych.