• Odwiedziny: 1987385

Akcja charytatywna na „Dzień Dziecka” dla hospicjum

Z okazji Dnia Dziecka koordynator szkolnego koło wolontariatu w Otfinowie Jadwiga Dziubla – nauczyciel geografii i przyrody zorganizowała po raz siódmy akcję charytatywną na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Podopieczni tego Hospicjum cierpią na: nowotwory złośliwe mózgu, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład kończynowy, zespoły wad wrodzonych twarzoczaszki-wada mózgu, nieuleczalne wady serca, zespół krętości tętnic, rdzeniowy zanik mięśni, zespół Klippel, zespół Edwardsa.

Wolontariusze przez kilka tygodni zbierali dary. W zbiórce darów wśród rodziców duże zaangażowanie wykazała Pani Renata Słupek zamieszkała w Pierszycach. Każdą wolną chwilę poświęciła na podwożenie wolontariuszy do Żabna, Dąbrowy Tarnowskiej i razem z nimi chodziła do niektórych firm. Wszyscy biorący udział w akcji wykazali duże zrozumienie i zaangażowanie, chętnie dzielili się z chorymi dziećmi i ofiarowali dla nich potrzebne rzeczy. Grupa wolontariuszy wraz z opiekunem 28 maja zawiozła dary tj. pampersy, pieluchy, podkłady, pościel, mleko Nan Optipro, piżamy, koszulki, kaftaniki rozpinane, pajacyki, spodnie dresowe, kaszki, zabawki, słodycze, wody mineralne, soczki, jogurty, maści z witaminą A, środki do dezynfekcji, chusteczki nawilżające dla niemowląt. Słowa podziękowania i uznania należą się Panom Burmistrzom Żabna, którzy umożliwili transport darów i wyjazd wolontariuszy z opiekunem do Rzeszowa gminnym busem.

Wyrażamy swoją wdzięczność za dobroć, bezinteresowność i chęć niesienia pomocy chorym dzieciom wszystkim darczyńcom.

Firma Handlowa „JOLA”,

Pan Jarosław Grześkiewicz, sklep Otfinów

Usługi Krawieckie

Pani Anna Dziąćko Otfinów

„Marpol”

Sklep z odzieżą Otfinów

Przedsiębiorstwo Usługowo-Transportowe

Pani Marta i  Benedykt  Zuziak- Gorzyce

Auto-Złom  Gorzyce

Pan Janusz Saletnik.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa

w Siedliszowicach.

Pani Alicja Zaleska Siedliszowice.

„JAN-MAX” Firma Remontowo-Budowlana

Pan Janusz Kądzielawa Pierszyce.

Firma Alina Usien ul. Krzyska Tarnów

sklep w Żabnie