„MATEMATYCZNE POTYCZKI klas trzecich”

13 czerwca w szkole w Gorzycach odbył się finał konkursu „MATEMATYCZNE POTYCZKI klas trzecich”, który zorganizowała p.Barbara Rokita. Konkurs miał formę pisemną i przebiegał w 3 etapach. 

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i rozumowania oraz doskonalenie sprawności rachunkowej.

W pierwszym etapie konkursu udział wzięli wszyscy uczniowie i musieli wykazać się umiejętnością biegłego liczenia pamięciowego. Ci, którzy wykonali 70% działań bezbłędnie przeszli do następnego etapu. W II etapie uczniowie zmierzyli się z 10 różnymi zadaniami matematycznymi. Do finału zakwalifikowało się 9 uczniów: Julia Dziwisz, Agnieszka Ciukaj, Milena Majchrowska i Filip Solak z kl.IIIa oraz Zuzanna Kania, Aleksandra Słota, Amelia Pieroń, Filip Czosnyka i Filip Piątek z kl.IIIb. W ostatnim etapie uczniowie rozwiązywali 16 zadań o różnym stopniu trudności. Po podsumowaniu wyników, tytuł najlepszego matematyka klas trzecich otrzymała Agnieszka Ciukaj z kl.IIIa,

II miejsce – Zuzanna Kania z kl.IIIb

III miejsce – Milena Majchrowska z kl.IIIa

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie