Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie


  • Statystyki

    • Odwiedziny: 2009618
    • Do końca roku: 255 dni
    • Do wakacji: 62 dni

  • Kalendarium

    Sobota, 2024-04-20

    Imieniny: Agnieszki, Amalii


  • Kartka z kalendarza

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z WYKORZYSTANIEM TIK

Informacje ogólne:

- klasa 7

- 24 osoby

Temat lekcji:

Welcome to Big Apple! – adverbs and vocabulary (Witamy w Nowym Yorku – przysłówki i słownictwo)

Cele lekcji:

- przypomnienie zasady tworzenia przysłówków i ich miejsca w zdaniu

- ćwiczenie umiejętności rozumienia wypowiedzi ze słuchu

Metody pracy wykorzystane na lekcji:

- objaśnienie (metoda gramatyczno-tłumaczeniowa)

- nauczanie indukcyjne (wnioskowanie zasad z kontektu)

- ćwiczenia przedmiotowe

- ćwiczenia z tekstem przewodnim (metoda komunikacyjna)

- techniki audiowizualne

- burza mózgów

- pogadanka

 

Formy pracy:

- praca z całą klasą

- praca indywidualna

- praca w parach

Pomoce dydaktyczne:

- podręcznik „Teen Explorer 7”, str. 79

- zeszyt ćwiczeń „Teen Explorer 7” str. 38

- oprogramowanie do tablicy multimedialnej do podręcznika „Teen Explorer 7”

- tablica interaktywna

- komputer z łączem internetowym

Uczeń:

- określa przysłówek jako część mowy, na jakie pytanie odpowiada

- stosuje zasadę tworzenia przysłówka za pomocą końcówki -ly

- zna kilka wyjątków od poznanej zasady

- stosuje przysłówek w odpowiednim miejscu w zdaniu

- znajduje w wypowiedzi ustnej określone informacje

- rozróżnia formalny i nieformalny styl wypowiedzi

- określa kontekst wypowiedzi

- reaguje na polecenia nauczyciela

- określa główną myśl wypowiedzi lub jej fragmentu

 

Przebieg lekcji:

1. Powitanie i sprawdzenie obecności.

2. Zapoznanie z celem lekcji, podanie tematu.

3. Zaprezentowanie na tablicy interaktywnej przykładowych zdań z użyciem przymiotnika i przysłówka – określenie przez uczniów miejsca przysłówka w zdaniu względem czasownika..

4. Prezentacja kolejnych przysłówków, zdefiniowanie przez uczniów zasady gramatycznej ich tworzenia.

5. Ćwiczenia praktyczne z zeszytu ćwiczeń.

6. Wstęp do pracy z tekstem (wypowiedzią ustną). Burza mózgów na temat miasta Nowy Jork – Big Apple.

7. Prezentacja na tablicy multimedialnej slajdów dotyczących atrakcji turystycznych Nowego Jorku, a także skorzystanie z Google Maps w celu prezentacji ułożenia ulic w tym mieście oraz Central Parku – wirtualny spacer ulicami Nowego Yorku. Pogadanka.

8. Pierwsze słuchanie wypowiedzi, określenie relacji między rozmówcami, określenie stylu wypowiedzi (formalny i nieformalny) oraz kontekstu wypowiedzi.

9. Określenie głównego tematu rozmowy.

10. Wyszukiwanie w wypowiedzi ustnej określonych informacji.

11. Podsumowanie i ocena realizacji celów.

12. Pożegnanie.