OBÓZ JĘZYKOWY „EUROWEEK 2018”

Od 28 września do 2 października 2018 roku młodzież z klasy III gimnazjum oraz VIII klasy szkoły podstawowej brała udział w 5 dniowym obozie językowym „EUROWEEK” w Stroniu Śląskim.

Euroweek jest programem edukacyjnym dla młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim od 9.30 do 21.00 przez szkoleniowców i wolontariuszy z różnych krajów świata. Przekazują przekazują oni informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, jak również bardzo osobisty, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień.

W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami.

Dodatkowo, aby podnieść sprawności intelektualne i kreatywność uczestników, program obejmuje zadania z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, kreatywności, zarządzania projektami, debat, uchodźstwa, stereotypów, porównań tematycznych i wielu, wielu innych. Oczekiwanym efektem po zakończeniu działań jest zdolność uczestników do krytycznego myślenia i otwartość, pozwalająca na analizę pozyskanych informacji.

Program organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich.

Opiekę nad dziećmi pełniły Panie Ewa Wąż i Ewa Piotrowska-Saracchini.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć z tego interesujacego wydarzenia: