• Odwiedziny: 2015498

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ZE SŁODZIAKAMI

We wrześniu  w naszej szkole  rozpoczęła się akcja ph. „Czytanie ze Słodziakami” adresowana do uczniów klas I-III, mająca na celu promocję czytelnictwa. Biblioteka szkolna  przystąpiła wówczas do zorganizowania Dnia Głośnego Czytania.

Uczniowie wszystkich klas systematycznie przynosili karty z podpisami rodziców informującymi o codziennej lekturze dowolnej książki, za co nagradzani byli  przez wychowawczynie naklejkami. Wychowawcy klas każdego dnia czytali fragmenty „Gangu Słodziaków” Renaty Piątkowskiej. Każda klasa bardzo mocno zaangażowała się w „słodziakową” akcję, czego efektem są liczne prace plastyczne  oraz plastyczno – literackie: ilustracje, opowiadania, komiksy.

16 pazdziernika miał miejsce finał akcji –  Konkurs Pięknego Czytania. Wyłonieni w przeprowadzonych przez wychowawczynie klasowych eliminacjach uczniowie czytali fragmenty  książki o przygodach szóstki rozkosznych słodziaków. Do finału  zakwalifikowali się:

Kl. I :

Alicja  Mikrut,

Julia Patryjak

Kl. II:

Mateusz  Wiażewicz

Martyna Wiekierak

Kl. III:

Natalia Madej

Adrianna  Pasek

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury wyłoniło Mistrza Pięknego Czytania, którym została uczennica klasy III Natalia Madej.  Każdy z uczestników otrzymał Słodziaka oraz dyplom.

Cenne nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wykonali ciekawe prace plastyczne.

Klasa I:

Jakub Jaworski, Alicja Mikrut

Klasa II.:

Artur  Pytka, Kinga Jaworska

Klasa III:

Natalia Madej, Amelia Madej

Dzień Głośnego Czytania na stałe wpisujemy  w kalendarz bibliotecznych uroczystości. Gratulujemy i zapraszamy za rok!