• Odwiedziny: 2009452

Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

6 listopada 2018 roku, grupa 45 uczniów, z klasy VIII oraz III gimnazjum brała udział w jednodnowym wyjeździe do Oświęcimia-Brzezinki oraz Wadowic. Opiekę nad młodzieżą pełniły panie: Ewa Piotrowska-Saracchni, Ewelina Talanda oraz Elżbieta Tatarczuch.

Celem pierwszej cześci wycieczki było zwiedzanie największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu, w dwóch częściach: Auschwitz i Birkenau. Wizyta w Auschiwtz, które dla świata jest symbolem terroru i ludobójstwa, była niezwykłą, choć trudną i poruszajacą lekcją historii.

Wadowice, były kolejnym punktem na trasie wyjazdu. Grupa miała możliwość zwiedzenia Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest ściśle związana z Janem Pawłem II, ponieważ w tym właśnie kościele późniejszy papież został ochrzczony, tu modlił się, służył do mszy świętech, przyjął sakrament bierzmowania i odprawił mszę prymicyjną.

Dom rodzinny Jana Pawła II, obecnie muzeum, którego ekspozycja obejmuje rzeczy osobiste Ojca Świętego, takie jak ubrania i ekwipunek tutystyczny, ale również szaty kapłańskie, w tym szaty Papieża, pamiątki, ważne elementy zwiazane z pontyfikatem, były ostatnim miejscem jakie zwiedzała wycieczka. W czasie wolnym była także możliwość skosztowania słynnych "papieskich" kremówek oraz zakupu pamiątek.