• Odwiedziny: 2009424

Sukces w konkursie

Sebastian Gądkiewicz, uczeń klasy III gimnazjum w Otfinowie, odniósł niezwykły sukces. Został laureatem Konkursu „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory'ego – greckiego matematyka”. Konkurs zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji, a jego celem było przygotowanie przez uczniów projektu edukacyjnego rozwijającego motto „Od wiedzy ważniejsza jest tylko wyobraźnia”.

Sebastian przygotował bardzo oryginalny i ciekawy film, który zatytułował: „Nie liczby, a słowa opisują człowieka”. W filmie przedstawił postać greckiego matematyka w sposób metaforyczny i niezwykle pomysłowy; ukazał go jako człowieka zainteresowanego losem innych; zwrócił też uwagę na związki łączące Constantina z Albertem Einsteinem.

W swojej kategorii wiekowej Sebastian zdobył najlepszy wynik w Polsce. Nagrodą główną jest wycieczka do Grecji.