• Odwiedziny: 2006883

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Spotkanie z książką

Międzynarodowy  Dzień  Książki  dla  Dzieci  obchodzony jest  2 kwietnia każdego roku. Nie jest to przypadkowa data, jest to bowiem dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. Każdego roku gospodarzem tego święta jest inne państwo. Polska była jego organizatorem w 1980 roku. W tym roku rolę tę pełni Litwa.

W ramach tej akcji 29 marca br. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie czytelnicze ph. „Spotkanie z książką”, w którym udział wzięli uczniowie z klasy IV a, IV b oraz V. Każdy z nich prezentował wybraną książkę oraz zachęcał pozostałych do jej przeczytania.

Jak się okazało dużym zainteresowaniem cieszą się książki opisujące perypetie nastolatków jak również komiksy. Dla wszystkich uczniów istotna była warstwa językowa oraz humorystyczna książki.

W miłej atmosferze wysłuchaliśmy krótszych oraz dłuższych opowieści.

Dzień Książki dla Dzieci  wpisujemy do kalendarza naszych bibliotecznych uroczystości.

Organizator spotkania: Małgorzata Tarnawska