• Odwiedziny: 2014863

ZWYCIĘSTWO SEBASTIANA GĄDKIEWICZA w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „SEN O JAPONII”!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy III gimnazjum, Sebastian Gądkiewicz zwyciężył w ogólnoplskim konkursie organizowanym przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. Konkurs zorganizowany był z okazji przypadajacej na 2019 rok rocznicy nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską, a Japonią. Opiekę nad uczniem pełniła pani Ewa Piotrowska-Saracchini.

Zmagania uczestników przebiegały na dwóch etapach – pierwszy to część teoreryczna dotycząca wiedzy o Japonii, zwłaszcza historycznej. Drugi etap zakładał przygotowanie i przedstawienie formy artystycznej dotyczącej pomocy, jaką polskim dzieciom z Syberii udzieliła Japonia. Podczas finału konkursu w Krakowie, 28 maja, zaprezentowano pracę oraz przewidziano czas na rozmowę z jury.

Sebastian zdecydował się nakręcić film krótkometrażowy, w którym udało mu się doskonale oddać tło historyczne, jednoczesnie nawiązując mistyczną, tajemniczą atmosferą filmu do tytułu konkursu - „Sen o Japonii”. Na co warto zwrócić uwagę - w filmie wystąpili młodzi aktorzy z naszej szkoły – Gabriela Zabrzańska z III gimnazjum, Julka Kozłowska z V klasy, Filip Czosnyka z klasy IV oraz Wojtuś Czosnyka z zerówki. Gratulujemy Sebastianowi kolejnego już sukcesu oraz dziękujemy wszystkim, którzy się do niego przyczynili.