• Odwiedziny: 2014899

Wsparcie dla dzieci z hospicjum

Z okazji Dnia Dziecka koordynator szkolnego koła wolontariatu w Otfinowie Jadwiga Dziubla – nauczyciel geografii i przyrody zorganizowała po raz ósmy akcję charytatywną na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Podopieczni tego Hospicjum zmagają się z poważnymi schorzeniami m.in. Zespół Edwardsa, Zespół De Grouchyego, nowotwory złośliwe mózgu, zespoły wad wrodzonych serca, twarzoczaszki, rdzeniowy zanik mięśni, niewydolności oddechowe. Wszyscy biorący udział w akcji wykazali duże zrozumienie   i zaangażowanie, chętnie dzielili się z chorymi dziećmi i ofiarowali dla nich potrzebne rzeczy. Grupa wolontariuszy wraz z opiekunem 03czerwca zawiozła dary m.in. pampersy, pieluchy, podkłady, słodycze, wody mineralne, soczki, środki do dezynfekcji, chusteczki nawilżające dla niemowląt.

Słowa podziękowania i uznania należą się Pani Burmistrz Marcie Herduś oraz Zastępcy Burmistrza Panu Zbigniewowi Lustofinowi, którzy umożliwili transport darów i wyjazd wolontariuszy z opiekunem do Rzeszowa gminnym busem.

Wyrażamy swoją wdzięczność za dobroć, bezinteresowność i chęć niesienia pomocy chorym dzieciom wszystkim darczyńcom.