Jesteś tutaj: Start / 2011/2012

2011/2012

Artykuły

ENGLISH SONG CONTEST

2015-01-06
Powiększ zdjęcie

1st ENGLISH SONG CONTEST RESULTS!
I Konkurs Piosenki Anglojęzycznej rozstrzygnięty!

 

Wyniki szkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej!

 W dniu 12-go grudnia 2011 roku odbył się w naszej szkole 1st English Song Contest.Uczestnicy konkursu zaskoczyli nas swoimi umiejętnościami wokalnymi, muzycznymi oraz różnorodnością gatunków muzycznych, które wybrali do zaprezentowania w finale konkursu. 

Czytaj więcej o: ENGLISH SONG CONTEST

„Akademia Młodych Liderów Zmian Lokalnych”

2015-01-03
Powiększ zdjęcie

Trwający od czerwca do listopada projekt „Akademia Młodych Liderów Zmian Lokalnych”,w którym brała udział nasza szkoła, dobiegł końca. 
W ramach projektu odbył się cykl warsztatów poświęconych przedsiębiorczości społecznej. Młodzi ludzie mieli okazję zagrać w grę pt.”Rybi Interes” i podyskutować o tym, czym jest dla nich dobro wspólne, zaznajomić się z pomysłem iStypendium.pl. Dzięki warsztatom dziennikarskim mogli się również nauczyć się, jak zrobić reportaż społeczny i fotokast. Realizowany projekt stworzył im także ciekawą możliwość realizacji swoich pomysłów poprzez udział w konkursie „Pokaż nam swój świat”.

Czytaj więcej o: „Akademia Młodych Liderów Zmian Lokalnych”

Zabawa andrzejkowa - 24.11.11

2015-01-03
Powiększ zdjęcie

„DOBRE RADY CIOTKI TEKLI”

2015-01-03
Powiększ zdjęcie

Dnia 7-11-2011 r. w budynku szkoły w Gorzycach odbył się spektakl profilaktyczno – edukacyjny pt.„DOBRE RADY CIOTKI TEKLI”, poruszający problematykę antyalkoholową, nikotynizm i przemoc.

Czytaj więcej o: „DOBRE RADY CIOTKI TEKLI”

ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI - akademia

2015-01-03
Powiększ zdjęcie

 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

Akademię przygotowali uczniowie klasy IIa (realizujący projekt edukacyjny "Dlaczego świętujemy niepodległość?") przy współudziale koleżanek i kolegów z innych klas. Na zaprezentowany montaż słowno - muzyczny składały się wiersze o ojczyźnie, wypowiedzi sławnych Polaków oraz ważne informacje historyczne przybliżające okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Celem autorów projektu było zwrócenie uwagi, że święto 11 listopada obchodzimy nie tylko dla upamiętnienia ważnego wydarzenia, ale także by uczcić pamięć Polaków walczących o niepodległość oraz aby wyrazić nasz patriotyzm i radość, że żyjemy w wolnym Kraju. Oprawę muzyczną akademii przygotował p. W. Pyteraf.

 

Czytaj więcej o: ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI - akademia

Ślubowanie klasy I - 26.10.2011

2015-01-03
Powiększ zdjęcie

„Młodzi i odpowiedzialni”

2015-01-02
Powiększ zdjęcie

We wrześniu i październiku grupa 15 uczniów z klas II i III naszego gimnazjum wzięła udział w kontynuacji projektu, który rozpoczął się w czerwcu 2011. Jest to inicjatywa o nazwie

„Młodzi i odpowiedzialni” prowadzona w ramach „Akademii Młodych Liderów Zmian Lokalnych” projektu finansowanego z Funduszu Inicjatywy Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Ewa Piotrowska.
Warsztaty miały na celu rozwijanie umiejętności współpracy, kreatywności oraz otwartości na nowe idee. Pierwszy z nich oparty był na ćwiczeniach dramowych. Pozostałe dwa to warsztaty dziennikarskie. Warsztaty, zarówno czerwcowe, jak i część jesienna, cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Chętnie uczestniczyli oni w proponowanych ćwiczeniach i panelach dyskusyjnych, dlatego zajęciom towarzyszyła pozytywna atmosfera w myśl zasady „uczyć i bawić.”

 

Czytaj więcej o: „Młodzi i odpowiedzialni”