Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie

Język angielski 6

Dear Class 6,

Bardzo Was proszę, aby czas spędzony w domu dobrze rozplanować i wykorzystać na powtórzenie, utrwalenie i naukę nowych wiadomości z języka angielskiego.

1.Przypomnijcie sobie i opanujcie pamięciowo trzy formy czasowników nieregularnych. Ich listę macie na kserówkach wklejonych do zeszytu. Ćwiczenia online pomogą Wam opanować ich poprawną pisownię, jak i wymowę. Jest ich mnóstwo w Internecie. Ja podaję tylko przykładowe:

https://www.ego4u.com/en/cram-up/grammar/irregular-verbs - ćwiczenia online

https://manylex.com/efl/english-irregular-verb-with-audio.php - wymowa

2.Przez najbliższe dni opanujcie w teorii i w praktyce nowy czas gramatyczny Future Simple Tense – czas przyszły prosty. Jego użycia, budowa zdań oraz słówka charakterystyczne nie powinny sprawić Wam kłopotu. Pomocne strony:

https://www.youtube.com/watch?v=tmyHx6XrBGk teoria

https://www.ang.pl/cwiczenia/future-simple ćwiczenia online

W naszych podręcznikach teoria znajduje się na str.77i 79.

Wykonajcie następujące ćwiczenia w naszym zeszycie ćwiczeń: ćw.3,4 str.56, ćw.5,6 str.57,ćw.7,8,9 str.59.

3.W dzienniku pojawiły się oceny ze sprawdziany z działu 5. Jeśli ktoś nie będzie usatysfakcjonowany z oceny warto przeznaczyć ten czas również na nadrobienie zaległości  z tego działu. Szczególna uwagę zwróćcie na słownictwo z tego działu oraz czas gramatyczny Present Perfect. np.:

https://agendaweb.org/verbs/present_perfect-exercises.html

4.Bardzo miłym ćwiczenie będzie również pooglądanie jakiegoś  filmu animowanego w oryginalnej wersji językowej, proszę nie włączajcie lektora, ani polskich napisów. Jeśli chcecie mieć troszkę łatwiej to wybierzcie film, który już znacie i włączcie napisy, ale w języku angielskim.

5.Polecam również strony, takie jak: https://www.bbc.co.uk/learningenglish/ czy https://www.sesamestreet.org/ ,gdzie w bardzo przyjemny sposób poćwiczycie wasze umiejętności językowe.

Take care,

M.R.