Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

 

 

Artykuły

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ Kto Ty jesteś? Polak mały.”

2018-04-19
Powiększ zdjęcie

Dnia 10 kwietnia 2018r. w Sieradzy odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ Kto Ty jesteś? Polak mały”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować jeden utwór o tematyce patriotycznej i niepodległościowej naszej Ojczyzny z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Konkurs przeznaczony był dla uczestników z klas I – III.  Z naszej szkoły wzięło udział 2 dzieci.  

Czytaj więcej o: Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ Kto Ty jesteś? Polak mały.”

Szkolny Konkurs Ortograficzny

2018-04-19
Powiększ zdjęcie

Dnia 5 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział ośmioro uczniów klas trzecich: Amelia Pieroń, Zuzanna Kania, Filip Czosnyka, Filip Piątek, Milena Majchrowska, Klaudia Bułat, Agnieszka Ciukaj i Julia Dziwisz. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda, pełnego „pułapek” ortograficznych. 

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Ortograficzny

PACYNKI – MARIONETKI – KUKŁY”

2018-04-19
Powiększ zdjęcie

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu byli organizatorami 7 edycji konkursu plastycznego „PACYNKI – MARIONETKI – KUKŁY”. Towarzyszył on XXXIII Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

Czytaj więcej o: PACYNKI – MARIONETKI – KUKŁY”

„Zbawienie przyszło przez Krzyż” – poranek wielkanocny

2018-04-06
Powiększ zdjęcie

 

„Zbawienie przyszło przez Krzyż” – poranek wielkanocny

  Wielkanoc to najważniejsze święto dla chrześcijan. Świąteczna, podniosła atmosfera obecna była w naszej szkole już w Wielką Środę. Tego dnia uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali uroczysty apel wielkanocny. W przeddzień rozpoczynającego się Triduum Paschalnego zaprosili całą szkolną społeczność na „spacer”  ścieżkami poezji wielkanocnej. Wielkanocnym utworom poetyckim towarzyszyły teksty na temat Krzyża oraz jego symboliki, Zmartwychwstania, cierpienia. Końcowa część apelu miała optymistyczny, wiosenny charakter. Pod koniec uroczystości w multimedialnej prezentacji przywołane zostały obrzędy, zwyczaje oraz symbole tych Świąt.

Czytaj więcej o: „Zbawienie przyszło przez Krzyż” – poranek wielkanocny

Małopolski Festiwal Zawodów

2018-03-24
Powiększ zdjęcie

W ramach projektu współfinansowanego  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i gminy Żabno pod nazwą „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”  dnia 24 marca 2018 r. uczniowie  klas 2 i 3 gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w Małopolskim Festiwalu Zawodów, który odbywał się w Krakowie. Przejazd do Krakowa został sfinansowany ze środków  w/w projektu.

Czytaj więcej o: Małopolski Festiwal Zawodów