Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie

Język angielski 8

Dear Class 8,

Bardzo Was proszę, aby czas spędzony w domu dobrze rozplanować i wykorzystać na powtórzenie i utrwalenie wiadomości, które przydadzą się Wam podczas egzaminu ósmoklasisty.

1.Strona Centralnej Komisji Edukacyjnej zawiera kilka arkuszy egzaminacyjnych. Przeróbcie sobie chociaż jeden proszę. Po wykonaniu testu sprawdźcie proszę swoje odpowiedzi z zamieszczonym kluczem.

2.Przypomnijcie sobie trzy formy czasowników nieregularnych. Ich lista jest na str.190 w naszym podręczniku. Ćwiczenia online pomogą Wam opanować ich poprawną pisownię, jak i wymowę.

https://www.ego4u.com/en/cram-up/grammar/irregular-verbs - ćwiczenia

https://manylex.com/efl/english-irregular-verb-with-audio.php - wymowa

https://www.macmillandictionary.com/verb_wheel/ - gra

3.Przez najbliższe dni napiszcie do mnie również e-maila według moich zaleceń i zgodnie z poleceniem:

Kilka dni temu zwyciężyłeś(-aś) w zawodach sportowych. W e-mailu do kolegi/koleżanki z Londynu:

  • wyjaśnij, dlaczego uczestniczyłeś(-aś) w tych zawodach
  • przedstaw problem, który powstał podczas zawodów
  • napisz, jak zareagowali koledzy na wiadomość o Twoim zwycięstwie.

Napisz swoją wypowiedź w języku angielskim. Podpisz się jako XYZ. Rozwiń swoją wypowiedź w każdym z trzech podpunktów, tak aby osoba nieznająca plecenia w języku polskim uzyskała wszystkie wskazane w nim informacje. Długość wypowiedzi powinna wynieść 50-120 słów. Oceniana jest umiejętność pełnego przekazania informacji, spójność, bogactwo językowe oraz poprawność językowa.

4.Bardzo proszę poćwiczcie również budowę różnych czasów gramatycznych. Teorie na ich temat macie w naszych tabela, a w Internecie mnóstwo stron, które pomagają je ćwiczyć, np.:

https://www.english-grammar.at/online_exercises/tenses/tenses_index.htm

5.Tęskniącym za nauczycielem języka angielskiego J serdecznie polecam filmiki na YouTube pani Arleny Witt https://www.youtube.com/user/jezykalnia/videos. Różne zagadnienia bardzo profesjonalnie i z poczuciem humoru.

6.Oczywiście filmów w oryginalnej wersji językowej nigdy za mało J

7.A miłośnikom muzyki polecam https://www.lyricsgaps.com/exercises/filter/language/en/English. Przyjemny sposób, aby poćwiczyć listening skillls.

I’m looking forward to hearing from you.

M.R.