Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie

Dzień Ziemi

 

"Mój dom, moja miejscowość"

Dzień Ziemi – 22 kwietnia

Nasza planeta od lat wysyła nam ostrzegawcze sygnały, których dłużej nie możemy ignorować. Ustanowiony pięćdziesiąt lat temu Dzień Ziemi, przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.                                                                               

Dzień Ziemi 2020                                                                                                                                

Ustanowiony pół wieku temu Dzień Ziemi od lat koordynuje organizacja Earth Day.  Każdego roku obchody międzynarodowego święta koncentrują się wokół konkretnej tematyki. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest "Działanie na rzecz klimatu". Organizatorzy wydarzenia przekonują, że Dzień Ziemi 2020 musi być czymś więcej niż tylko symbolicznie obchodzonym świętem.                                                                                        

"Dzień Ziemi 2020 musi stać się historycznym momentem, w którym obywatele całego świata stawią czoła klimatycznemu kryzysowi i wspólnie zaczną działać na rzecz poprawy klimatu.                                                                                                         

 Poniżej prezentujemy ciekawą propozycję warsztatów on-line.  Zachęcamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w nich.

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu – warsztaty on-line

Do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Warsztaty odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce”, promującego odnawialne źródła energii.

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl.                                                                                                                                          

Jak wziąć udział w warsztatach?                                                                                                                                          

22 kwietnia o godz. 11:40 kliknij w link www.dzienziemiwmk.pl. Na tej stronie znajdzie się też instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytania.Projekt edukacyjny „Postaw na Słońce” to inicjatywa Fundacji BOŚ. Składa się z dwóch konkursów: badawczego i filmowego. Ideą konkursu jest promowanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, Więcej informacji o konkursie: www.postawnaslonce.pl

Propozycja świetlicy:  Zrób jedno zdjęcie z okna swojego domu lub pobliskiej okolicy, które będzie pokazywało piękno naszego lokalnego środowiska do albumu fotograficznego  ,,Mój dom, moja miejscowość - kwiecień 2020”.

                                                                                    Nauczyciele świetlicy

 "My także możemy dbać o środowisko"