• Odwiedziny: 2032860

Wycieczka do Krakowa

27 września uczniowie klas 5-8 wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Krakowa. Wyjazd został zorganizowany oraz dofinansowany w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki programu „Poznaj Polskę”.

Celem projektu jest wsparcie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie najstarszego oddziału Muzeum Narodowego mieszczącego się w  Sukiennicach, które zostały wybrane na siedzibę powstającego muzeum w 1879 r. Zaaranżowana w nich Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku jest jednym z najsłynniejszych zbiorów muzealnych w Polsce.

Drugi punkt programu to pobyt i zapoznanie się z roślinnością Ogrodu Botanicznego, najstarszego tego typu obiektu w Polsce. Ogród gromadzi obecnie tysiące okazów roślin na powierzchni prawie 10 ha.

Podczas zwiedzania nie zabrakło także czasu na zakup pamiątek oraz chwilę odpoczynku w trakcie wspólnego posiłku.

Spacery z przewodnikiem ulicami Starego Miasta były nie tylko przyjemnością, ale przede wszystkim  pouczającą lekcją historii. Pogoda i dobry nastrój dopisywały, wycieczka przyniosła wszystkim wiele radości i uśmiechu. Uczniowie rozmawiali ze sobą, dzieląc się wrażeniami, cieszyli się z zakupionych pamiątek.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewelina Talanda, Monika Ryszka, Małgorzata Kalita i Ewa Wąż.

Ewa Wąż