• Odwiedziny: 2027274

Powiatowy konkurs czytelniczo – recytatorski

I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej już po raz dziesiąty zorganizowało powiatowy konkurs czytelniczo – recytatorski. W tym roku odbył się z racji „490. rocznicy urodzin Jana Kochanowskiego”.

Do eliminacji wewnątrzszkolnych zgłosiło się jedenastu uczniów z klas VII i VIII, którzy musieli wykazać się 12. 02. 2020r. znajomością treści „Odprawy posłów greckich” podczas rozwiązywania testu. Trzy uczennice, Julia Sterczek, Justyna Szuran i Wiktoria Smreczak,  zakwalifikowały się do dwuetapowego konkursu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ostatecznie w finałowych rozgrywkach Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola
w Otfinowie reprezentowała Justyna, która wykazała się 25.02.2020r. dobrą znajomością tekstu Jana Kochanowskiego oraz wyrecytowała fragment „Trenu XIX”. Gratulujemy!