• Odwiedziny: 2016784

Harmonogram wznawiania zajęć

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że z dniem 18 maja 2020r. następuje stopniowe wznowienie pracy w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie  w okresie stanu epidemii.

Harmonogram wznawiania zajęć:

•  Od 18 maja 2020r. -  możliwość  prowadzenia bezpośrednich zajęć specjalistycznych,  w tym rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, po zgłoszeniu nauczycielowi (OŚWIADCZENIE   nr1)

Od 25 maja 2020r. -  możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo - wychowawczych dla uczniów  kl. I-III z elementami zajęć dydaktycznych ( DEKLARACJA 1 + OŚWIADCZENIE nr 2).

Zajęcia odbywać będą się w skróconym wymiarze (3 godz. lekcyjne). Utrzymujemy tym samym obowiązek realizowania podstawy programowej dla uczniów pozostających w domach.

• Od 25 maja 2020r. -  możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo - wychowawczych  w przedszkolu (DEKLARACJA 2  + OŚWIADCZENIE nr 2).Żywienie w przedszkolu uzależnione będzie od ilości dzieci w placówce.
  • Od 25 maja 2020r. organizacja konsultacji na terenie szkoły dla uczniów klasy 8, po zgłoszeniu nauczycielowi przedmiotu (OŚWIADCZENIE nr2)
  • Od 1 czerwca 2020r. - organizacja konsultacji dla uczniów wszystkich klas po zgłoszeniu nauczycielowi przedmiotu (OŚWIADCZENIE nr 2 )

Brak jakiejkolwiek informacji będzie równoznaczny z rezygnacją z uczestnictwa dziecka.

Szkoła nie zapewnia dojazdu uczniom.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego  liczba miejsc na zajęciach opiekuńczo - wychowawczych i konsultacjach jest ograniczona.

• W czasie pracy szkoły będzie obowiązywał rygor sanitarny (m.in. z sal zostaną usunięte dywany, ograniczona zostanie ilość sprzętów, zabawek, uczniowie nie będą mogli przynosić żadnych swoich zabawek, przedmiotów) oraz szczególne procedury bezpieczeństwa, w tym przyprowadzania  i odbierania uczniów oraz ich pobytu w szkole.
  • Uczniowie będą odbierani/oddawani rodzicom przy drzwiach wejściowych do szkoły.
  • Zajęcia rewalidacyjne na terenie szkoły będą się odbywały wyłącznie za zgodą rodziców oraz po uzgodnieniu z Organem Prowadzącym.
  • Harmonogram konsultacji odbywających się na terenie szkoły będzie zamieszczony na stronie szkoły. Warunkiem uczestnictwa w konsultacjach jest złożenie przez ucznia w dniu,   w którym  po raz pierwszy uczestniczy w  konsultacjach, oświadczeń określonych w Procedurach bezpieczeństwa , podpisanych przez rodziców.

Deklarację uczestnictwa  ucznia kl.I-III do w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych  z elementami dydaktyki w czasie epidemii, deklaracje uczestnictwa w zajęciach w przedszkolu  oraz oświadczenia należy składać   do 21 05.2020r. do godz.14.00. Dokumenty dostępne są poniżej w plikach do pobrania.

Własnoręcznie podpisane dokumenty należy dostarczyć w formie skanu  na adres mailowy  szkoły: otfgim@interia.pl,  bądź w formie papierowej  do skrzynki pocztowej znajdującej się w szkole  w Otfinowie (przy wejściu )

Proszę rodziców o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w czasie epidemii i ich przestrzeganie.

• Zarządzenie nr 13/2019/2020,z dnia 18.05.2020r.- organizacja zajęć rewalidacyjnych oraz zajęć wczesnego wspomagania rozwoju
  • Zarządzenie  nr 14 /2019/ 2020,z dnia 18.05.2020- postępowanie na wypadek koronawirusa
  • Zarządzenie nr 16/ 2019/2020,18.05.20- Procedury bezpieczeństwa