• Odwiedziny: 2027444

Widowisko muzyczne pt. „Witajcie w naszej bajce”.

7 marca 2024 r. w Domu Ludowym w Gorzycach uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Otfinowie zaprezentowali widowisko muzyczne pt. „Witajcie w naszej bajce”. Całą salę po brzegi wypełnili zaproszeni goście, a wśród nich najważniejsi – babcie i dziadkowie, bo to właśnie dla nich została zorganizowana uroczystość.

Uczniowie w humorystyczny sposób zaprezentowali wybrane wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. W pięknych i pomysłowych strojach, w ciekawej scenerii młodzi aktorzy fenomenalnie wcielili się między innymi w role Samochwały, Skarżypyty, Kłamczuchy, Grzesia, Michałka, Dyzia czy też Lenia. Pojawiło się także wiele cudaków – zwierzaków: żabka, dziwaczna kaczka, hipopotam, koziołeczki, kokoszki. Recytatorzy wyglądem i umiejętnościami aktorskimi zachwycili wszystkich zebranych. Dzieci popisały się także umiejętnościami wokalnymi w piosenkach z „Akademii Pana Kleksa” oraz umiejętnościami tanecznymi. Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny z kwiatami, a chłopcy taniec dżentelmenów w kapeluszach. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami wszystkich występujących. Zaproszeni goście byli pod ogromnym wrażeniem całego widowiska, przygotowanego pod kierunkiem wychowawczyń: Celiny Szczygieł, Barbary Mosio, Bożeny Ryby oraz Marii Kozik-Jasnosz. Na koniec dzieci obdarowały swoich najbliższych własnoręcznie wykonanymi laurkami. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Wspaniała atmosfera jaka towarzyszyła temu wydarzeniu, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości. Dziękujemy również sołtysowi Gorzyc Panu Markowi Szostkowi za udostępnienie sali.