• Odwiedziny: 2025296

Wycieczka do Tarnowa

W piątek 5 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 6 wzięli udział w całodniowej wycieczce do Tarnowa. Zaplanowana wspólnie z uczniami i rodzicami wycieczka składała się z kilku atrakcji, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zaczęliśmy od zbiórki z samego rana, aby już na godzinę 8:00 stawić się na rynku w Tarnowie. Tutaj odwiedziliśmy „Pasaż Odkryć”, który pokazał nam jak naukę i zdobytą podczas kształcenia wiedzę można wykorzystać, aby stworzyć coś niezwykłego. Razem z przewodnikiem przeszliśmy przez 5 sal, a każda z nich wymagała od nas różnych interakcji. Wszyscy z ochotą włączyliśmy się w odkrywanie tajemnic naszego świata. Kolejną atrakcją był fascynujący seans w przenośnym planetarium, który odkrył przed nami tajemnice naszego układy słonecznego oraz kosmosu. Piękna pogoda pozwoliła nam na spacer ulicą Wałową oraz pyszne lody i gofry. Następnie, przyszła pora na spektakl teatralny „Tajemniczy Ogród” w Teatrze Solskiego w Tarnowie. Wizyta w teatrze dała okazję poznać teatr od środka oraz rozwinąć nasze kompetencje społeczne. Ten rodzaj rozrywki pozwolił nam również na chwilową ucieczkę od codzienności w świat sztuki. Po czymś dla ducha, nastąpiła chwila na coś dla ciała. Odwiedziliśmy Tarnowski „FlyPark”, gdzie każdy miał okazję pobawić się i poskakać z kolegami i koleżankami na trampolinach. Zmęczeni, ale zadowoleni odwiedziliśmy jeszcze restaurację McDonald, gdzie uzupełniliśmy spalone kalorie i wymieniliśmy wrażenia przy wspólnych rozmowach. Późnym popołudniem dotarliśmy z powrotem do naszych domów.

Bardzo dziękujemy przede wszystkim naszym Rodzicom, którzy sponsorowali naszą wycieczkę oraz pani Ewie Wąż, która zgodziła się być naszą opiekunką podczas wyjazdu. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele tak udanych wyjazdów.

Monika Ryszka – wychowawca kl.6