• Odwiedziny: 2031069

Szkolna wigilia

W czwartek 22 grudnia w szkole w Gorzycach miała miejsce szkolna wigilia, która już na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych imprez. Wszystkie dzieci w odświętnych strojach przybyły do szkoły by w radosnym i świątecznym nastroju przeżyć ten dzień.

Najpierw uczniowie poszczególnych klas ze swoimi wychowawczyniami spotkali się w swoich pięknie wystrojonych salach. Tam przy blasku świecących choinek podzielili się opłatkiem i składali sobie najszczersze życzenia zdrowia, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń w nadchodzącym Nowym Roku. Później zasiedli do wigilijnego pięknie udekorowanego, rozświetlonego blaskiem świec stołu i poczęstowali się tradycyjnym ciastem. Następnie wszystkie dzieci i nauczyciele zebrali się w jednej sali by wspólnie śpiewać najpiękniejsze polskie kolędy. Gromki śpiew wypełnił całą szkołę. Roziskrzona choinka na korytarzu, świąteczny wystrój klas, wspólne kolędowanie pozwoliły wszystkim poczuć magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.