• Odwiedziny: 2021974

Dzień Języków Obcych

Dnia 26. października 2017 roku odbyły się w naszej szkole „Dni Języków“ organizowane przez nauczycieli języków obcych Panią Ewę Piotrowską i Panią Dominikę Macko.  Rywalizacja zaczęła się 2 tygodnie wcześniej od wylosowania przez uczniów wszytkich klas nazw krajów europejskich.

Konkurs składał się z 6 różnych konkurencji. W 1 konkurencji uczniowie musieli przyozdobić swoje klasy emblementami i symbolami związanymi z wylosowanymi przez nich uprzednio państwami.  W ten sposób znaleźliśmy się w jednym dniu we Francji, Anglii, Niemczech, Irlandii i Hiszpanii. Jury zostało przywitane w każdej klasie pysznymi regionalnymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców.  Drugą konkurencją było zaśpiewanie piosenki w języku obcym. Jury i publiczność mogli posłuchać między innymi utworów  takich artystów jak Adele, Idnila, czy Luis Fonsi. Kolejna konkurencja polegała na zatańczeniu tańca regionalnego.  Zgromadzeni mogli nauczyć się kroków między innymi do francuskiego kankana, bawarskiego tańca ludowowego, czy tańca towarzyskiego. Kolejną dziedziną w której musieli zmierzyć się uczestnicy był quiz o krajach niemiecko i angielskojęzycznych. Dwie ostatnie konkurencje to zaprezentowanie żartu w języku obcym i przedstawienie znanej osoby. Napoleon Bonaparte, lider zespołu U2 Bono, dziewczyna z Bawarii, książę William i księżna Kate to tylko niektóre osobistości które mogliśmy spotkać na „Dniach Języków” w Otfinowie.

Organizatorzy chcieliby złożyć podziękowania uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom za wsparcie dzieci oraz za zaangażowanie w przygotowaniu tego święta. Bez was Drodzy Rodzice ta uroczystość nie byłaby taka udanaJ