• Odwiedziny: 2026698

Wyjazd do biblioteki

Dnia 13 grudnia 2018 r uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią udali się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Pubicznej w Żabnie. Tam z uwagą oglądali wystawę i z ogromnym zainteresowaniem słuchali Pani Kamili, która w ciekawy i przystępny sposób opowiadała o zgromadzonych eksponatach, przybliżyła historię miasta Żabno i jego dawnych mieszkańców. Następnie odbyła się „lekcja czytania”.

Po wejściu do biblioteki wszyscy zasiedli na wygodnych poduchach – zwierzakach i wsłuchali się w piękną opowieść o chłopcu Wiliamie, jego tacie, Bobie i oczywiście świętym Mikołaju. Pierwszy rozdział książki „Gwiazdkozaur” czytany w sposób poruszający wyobraźnię przez Panią Beatę, na pewno zachęci dzieci do sięgnięcia po tę książkę. Wiele radości sprawiło dzieciom tworzenie łańcucha choinkowego. Zajęcia w bibliotece były dla wsystkich przyjemną chwilą przerwy od codziennych szkolnych obowiązków, a zarazem wprowadziły w klimat Bożego Narodzenia.

Dziękujemy pracownikom Miejsko –Gminnej Biblioteki Publicznej za miłe przyjęcie i przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć.