• Odwiedziny: 2026410

150 rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego.

Uczniowie naszej szkoły ponownie odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, klasa I i II 6 marca, a klasa III 12 marca. Wybrali się na lekcję biblioteczną połączoną z warsztatami plastycznymi z okazji 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego.

Najpierw dzieci oglądały prezentację multimedialną z komentarzem przedstawiającą życiorys Stanisława Wyspiańskiego. Chętnie brały udział w „pogadance” na temat biografii artysty oraz jego twórczości. Następną częścią spotkania były zajęcia plastyczne, na których wykonywały samodzielnie przepiękne witraże. Na koniec dzieci wcieliły się w Państwa Młodych – bohaterów najważniejszego dzieła Wyspiańskiego „Wesela”, pozując na fotościance.

Dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie za serdeczne przyjęcie i bardzo ciekawe, pouczające lekcje.