• Odwiedziny: 2025630

Czy pasowanie ma coś wspólnego z paskiem, a ślubowanie ze ślubem?

Taki dylemat do rozstrzygnięcia mieli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Szybko jednak przekonali się, że pasowanie na ucznia to radosna uroczystość, dzięki której staną się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Otfinowie.

15 listopada to wydarzenie stało się faktem. Tego dnia zjawili się zaproszeni goście: pani Dyrektor Iwona Cisek-Szostek, była Dyrektor Szkoły - pani Alina Mosio, kierownik ZOSSiP w Żabnie - pani Jolanta Sak, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz młodsi i starsi koledzy i koleżanki z przedszkola, zerówki i klas 2 i 3.

Potem – głęboki oddech i w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej w galowych strojach  pojawili się w bohaterowie tego dnia. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wykazali się swoją wiedzą na temat naszej ojczyzny, zasad zachowania czy bezpieczeństwa na drodze. Recytowali wesołe wierszyki o szkole i pracownikach. Dziewczynki zaprezentowały taniec z biało-czerwonymi szarfami, a chłopcy wesoło rapowali reguły zachowania. Było i wesoło i poważnie. Najważniejszą częścią uroczystości było odśpiewanie hymnu oraz ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie pasowanie okazałym ołówkiem przez p. Dyrektor Iwonę Cisek-Szostek. Uczniowie przypieczętowali to swoim odciskiem palca w księdze pamiątkowej. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, książki, upominki od Rodziców i słodkości od swoich młodszych i starszych kolegów i koleżanek. Na koniec były życzenia i gratulacje dla pierwszoklasistów. Dla uczczenia tego święta rodzice przygotowali swoim pociechom wyborny poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy :) To był naprawdę udany dzień i na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.