• Odwiedziny: 2027388

Już przeminął czar choinki, czas wysyłać Walentynki!!!

14 lutego przypada dzień św.Walentego, biskupa rzymskiego. To od jego imienia pochodzi popularna nazwa Dnia Zakochanych, czyli Walentynki. Początki tego święta sięgają  średniowiecza, a wywodzą się z Anglii. W Polsce obchodzimy je od niedawna, ale zyskuje ono coraz większą popularność.

Jedną z najbardziej znanych tradycji związanych z Walentynkami jest wysyłanie kartek, laurek czy liścików. Swoje walentynki wysyła każdy bez względu na to, ile ma lat. Również w naszej szkole przez kilka dni pracowała „poczta walentynkowa”, do której każdy mógł wrzucić ozdobną kartkę. W piątek na długiej przerwie nastąpiło otwarcie „skrzynki pocztowej”, a piękne kartki, laurki i liściki trafiły do właściwych adresatów. Na twarzach wszystkich obdarowanych zagościł uśmiech i radość. Niektórzy długo czytali otrzymaną  korespondencję. Miło było patrzeć na radosne buzie, a właśnie o to chodzi, by sprawić przyjemność bliskiej osobie.