• Odwiedziny: 2027429

„Najlepsi, najważniejsi, wyjątkowi...”

Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre.

25 lutego 2020r. w Domu Ludowym w Gorzycach odbyła się uroczystość, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas I-III, dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz sołtys Gorzyc – p.Marek Szostek. Wprawdzie Dzień Babci i Dziadka przypada 21 i 22 stycznia, ale każdy dzień jest właściwy, dobry na okazywanie miłości, wdzięczności i przywiązania. Licznie przybyli dziadkowie zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt

Bogatą część artystyczną przygotowaną przez dzieci z wychowawczyniami: p.Barbarą Rokitą, p.Marią Kozik-Jasnosz i p.Bożeną Rybą rozpoczął instrumentalny koncert pierwszoklasistów. Następnie dzieci wcieliły się w postaci z wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” zaprezentowanej w nowoczesnej aranżacji. Gra aktorska, piękne stroje i podkłady muzyczne zachwyciły widownię. Później uczniowie klasy III przeprowadzili teleturniej „Babcia i Dziadziuś roku”, którego celem było wyłonienie czyja babcia i czyj dziadek są najlepsi. Prowadzący zadawali pytania, wnuczęta odpowiadały zdobywając punkty. Oczywiście teleturniej zakończył się remisem. Jak to bywa w telewizji, podczas teleturnieju nie mogło zabraknąć reklam, w czasie których dziewczynki z klasy II i III przedstawiły wdzięczny układ taneczny z kwiatami,  chłopcy - dżentelmeni z klasy II brawurowo zatańczyli z kapeluszami, a wszyscy uczniowie klasy III z dziewczynkami żywiołowo zatańczyli „Belgijkę”. Następnie popłynęło mnóstwo życzeń wyrażonych w wierszach oraz 100 lat zagrane na keyboardzie przez Wojtka z klasy I, a chwilę później głośno wyśpiewane przez wszystkie wnuczęta. Na koniec dzieci obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi prezentami – pucharami dla „najlepszej babci” i „najlepszego dziadka”. Następnie głos zabrała pani dyrektor Iwona Cisek-Szostek, która nawiązując do słów: „Najlepsi, najważniejsi, wyjątkowi” zwróciła uwagę na ogromną rolę pełnioną przez  babcie i dziadków w rodzinie i ich wpływ na wychowanie dzieci oraz złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez niezawodnych rodziców, którzy tak jak zawsze włączyli się w organizację uroczystości, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie żegnali się ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.